Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 stycznia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
W dzisiejszym programie ciąg dalszy "Wariacji Goldbergowskich" Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Uri Caine'a Ensemble. Jak sam Uri Caine przyznał, inspiracją do pracy było epokowe wykonanie tej kompozycji przez jednego z najwybitniejszych interpretatorów Bacha - kanadyjskiego pianisty Glenna Goulda. W tym bachowskim performensie towarzyszą Caine'owi muzycy tak ze świata jazzu, jak i klasyki.

"#78/81. Winter truce" brytyjskiego kompozytora, multiinstrumentalisty, lidera zespołu i pedagoga Django Batesa. Prezentuje twórców i dzieła.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
Gościem Poniedziałkowej Porannej Loży Radiowej będzie Robert Tistek z ugrupowania Kukiz'15. Porozmawiam z nim o szczepieniach seniorów, apelach i rezolucji wzywającej do wstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2, a także o sytuacji jego ugrupowania. Sondaże pokazują, że po "rozwodzie" z PSL-em Kukiz'15 nie przekracza progu wyborczego.

W drugiej części programu gościem będzie Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej. Porozmawiamy o sytuacji przedsiębiorców, a szczególnie restauratorów, związanej z przedłużającym się lock downem. Nawet 20 tysięcy lokali gastronomicznych wznowiło działalność po 18 stycznia.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 8:05 do 9:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można napisać tu: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »