Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 stycznia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Podążymy królewskim szlakiem... wsłuchując się nie tylko w słynne hymny koronacyjne Georga Friedricha Händla i wybrane uwertury nawiązujące do polskich władców. Przede wszystkim bowiem zapoznamy się z archiwalnym nagraniem opery Józefa Elsnera "Król Łokietek czyli Wiśliczanki i to w 701 rocznicę koronacji Władysława Łokietka na króla Polski!

Do słuchania w środy od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

8:00 PORANANNA LOŻA RADIOWA
Minister KPRM Michał Dworczyk zapewnia, że każdy kto otrzymał pierwszą dawkę szczepionek, otrzyma również drugą. Wątpliwości ma jednak posłanka Lewicy Marcelina Zawisza, która zapowiedziała wystosowanie interpelacji w tej kwestii do Ministerstwa Zdrowia. Naszego gościa zapytamy też o sprawę 16-latka z podopolskich Lędzin, który wziął udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym, a potem zainteresowała się nim policja i sąd. Jaki może być finał tej sprawy?

W kolejnej części programu dra Marka Kawę, amerykanistę poprosimy o komentarz do uroczystości zaprzysiężenia 46 prezydenta Stanów Zjednoczonych. Okoliczności są wyjątkowe. Przypomnijmy, że Joe Biden będzie pierwszym amerykańskim prezydentem, którego zaprzysiężenie odbędzie się w opustoszałej stolicy, którą będzie ochraniać kilkadziesiąt tysięcy członków gwardii narodowej, wojska i służb specjalnych. Jaka będzie Ameryka Joe Biden’a?

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 08:05 do 09:00 zaprasza Joanna Matlak. Z autorką można kontaktować się mailowo: joanna.matlak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »