Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 stycznia 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Zaczniemy body krakowskiego BlackLight. To swego rodzaju odkrycie. Debiut, który brzmi bardzo dojrzale, z pomysłem i polotem. Oczywiście, klasyki teżnie może zabraknąć. W eter popłynie znakomita "Draconian times" brytyjskiego Paradise Lost. Z naszego podwórka będzie nieodżałowana Sirrah. Muzycy z Opola świetnie wpisali się w klimat. Grali koncerty m.in. z legendarnym Samaelem, którego z płyty "Passage" też posłuchamy. Będzie także niespodzianka.

Do słuchania od 23:00 do 1:00 w nocy zaprasza Adam Wołek, dziennikarz TVP3 Opole. Do autora można napisać tu: adam.wolek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
W piątek pożegnaliśmy Marię Koterbską, damę polskiej piosenki. Dziś natomiast powrócimy do jej spotkania z publicznością w Radiu Opole w 2012 roku.

Sprawdzimy również, jak w nietypowy sposób uczczono 100. rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Zaprosimy także na ekumeniczne nabożeństwo w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, które odbędzie się dziś w parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu.

W audycji także:
07:05 Transmisja mszy świętej
08:05 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • Mija 21 lat od jego śmierci i wciąż jest wspominany i doceniany - biskup Antoni Adamiuk zostanie upamiętniony w poniedziałek w parku w Braciszowie w gminie Głubczyce. Na miejscu zostaną odsłonięte tablice, a jedna z nich będzie przypominać o działalności biskupa na rzecz opozycji solidarnościowej w czasach PRL. O szczegóły tej inicjatywy i biografię biskupa zapytamy Marcina Żukowskiego z opolskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej.
08:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
08:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek


Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Paweł Konieczny. Z autorem można kontaktować się mailowo: pawel.konieczny@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »