Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 stycznia 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Album pt. „Strug. Leśmian. Soyka" wydany przez Universal Music Polska jest efektem spotkania dwóch osobowości muzycznych: Adama Struga i Stanisława Soyki. Dlaczego Leśmian? Dla obu artystów jego twórczość znaczy coś innego. Dzięki fortepianowym opracowaniom Stanisława Soyki i hipnotycznemu barytonowi autora piosenek, Adama Struga, liryka Leśmiana zyskuje niejako nowy wymiar nie tracąc jednak pierwotnej zmysłowości i ducha. Etiopska wokalistka, jedna z najbardziej znanych na świecie Aster Aweke.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 CAŁY NASZ SPORT
W dzisiejszym programie na żywo relacjonować będziemy dwa spotkania.

Rozpoczniemy od wizyty w Stegu Arenie i meczu lidera I ligi siatkówki kobiet Uni Opole z trzecim zespołem rozgrywek SMS PZPS Szczyrk. Drużyna trenera Vettoriego jest ostatnio w znakomitej dyspozycji i miejmy nadzieję podtrzyma dobrą passę.

Z naszymi mikrofonami odwiedzimy również Nysę. Miejscowa Stal w meczu siatkarskiej PlusLigi zagra z Treflem Gdańsk. Przed ekipą trenera Stelmacha bardzo trudne zadanie, bo najbliższy rywal w tej chwili to trzecia drużyna tabeli. Nasza drużyna, mimo, że nie należy do potentatów w każdym meczu musi szukać punktów, jeżeli chce się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W audycji sporo uwagi poświęcimy jeździectwu. Jubileusz 30-lecia działalności obchodzi w tym roku Ludowy Klub Jeździecki ,,Lewada” w Zakrzowie. To jeden z najlepszych ośrodków w Polsce. Klub od początku istnienia zajmuje się nauką jazdy konnej, szkoleniem profesjonalnych zawodników, instruktorów, organizuje zawody, również międzynarodowe i popularyzuje jeździectwo na wiele różnych sposobów.

Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski z zespołem. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »