Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 stycznia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Zdzisława Sośnicka - Aleja Gwiazd

Najbardziej znany album w dyskografii piosenkarki, głównie za sprawa tytułowego utworu, który jest kompozycją Romualda Lipko (z wyraźnie rozpoznawalnym jego brzmieniem), ale jego utwory są tu tylko dwa i nie narzucają brzmienia całości, stąd płyta jest o wiele bardziej różnorodna i znaleźć możemy tu wszystkie fascynacje muzyczne Artystki.

Kim Wilde - Teases and Dares

Czwarty album w dyskografii to próba zmiany brzmienia (doszło tu tez do zmiany wytwórni płytowej) i w całości rodzinny "interes", który okazał się strzałem w dziesiątkę, bo aż trzy single trafiły na listy przebojów, a jedne z nich najwyżej od trzech lat jej kariery. Zmienił się także, co dobrze korespondowało z muzyką, wizerunek piosenkarki, z dosyć słodkiego na trzech pierwszych płytach, na bardziej drapieżny (jeden z krytyków porównał ją wówczas do Barbarelli).

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Krytyczne głosy wywołała decyzja Rafała Bartka, przewodniczącego Sejmiku Województwa Opolskiego, lidera Mniejszości Niemieckiej w regionie. Odmówił on procedowania wniosku o nadanie prof. Franciszkowi Markowi tytułu Honorowy Obywatel Województwa Opolskiego. Powodem mają być wypowiedzi tego historyka i wykładowcy akademickiego „obrażające niemieckich Ślązaków i ich prawo do samookreślania się”. Z wnioskiem o uhonorowanie Franciszka Marka wystąpił do sejmiku Henryk Wierny, prezes Stowarzyszenia Klub Rodło w Opolu. W Popołudniowej Loży Radiowej zapytamy go o komentarz do tej sprawy.

Gościem programu będzie też Sylwia Gawłowska, nowa dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury. Padną pytania o pomysły dotyczące funkcjonowania tej placówki oraz wprowadzane zmiany.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania, od poniedziałku do piątku od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »