Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 stycznia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Zdzisława Sośnicka - Aleja Gwiazd

Najbardziej znany album w dyskografii piosenkarki, głównie za sprawa tytułowego utworu, który jest kompozycją Romualda Lipko (z wyraźnie rozpoznawalnym jego brzmieniem), ale jego utwory są tu tylko dwa i nie narzucają brzmienia całości, stąd płyta jest o wiele bardziej różnorodna i znaleźć możemy tu wszystkie fascynacje muzyczne Artystki.

Kim Wilde - Teases and Dares

Czwarty album w dyskografii to próba zmiany brzmienia (doszło tu tez do zmiany wytwórni płytowej) i w całości rodzinny "interes", który okazał się strzałem w dziesiątkę, bo aż trzy single trafiły na listy przebojów, a jedne z nich najwyżej od trzech lat jej kariery. Zmienił się także, co dobrze korespondowało z muzyką, wizerunek piosenkarki, z dosyć słodkiego na trzech pierwszych płytach, na bardziej drapieżny (jeden z krytyków porównał ją wówczas do Barbarelli).

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Dziś o świcie rozpoczęły się zapisy na szczepienia dla seniorów 70+. To grupa licząca dwa miliony siedemset tysięcy osób. Jak się okazało, zainteresowanie jest bardzo duże. Przez pierwsze trzy godziny zapisało się 150 tysięcy osób. Jak ten proces zapisów na szczepienia przebiega w naszym regionie? O tym w programie.

Grupa mieszkańców Brzegu domaga się zmian na skrzyżowaniu obwodnicy miasta z trasą wojewódzką 401 w okolicach Żłobizny. Funkcjonująca tam od ponad 2 lat sygnalizacja świetlna, ich zdaniem, nie spełnia wystarczająco dobrze swojej roli.

Szkoły są na razie otwarte na najmłodsze dzieci. Są jednak takie placówki, które od początku nowego roku szkolnego prowadzą zajęcia stacjonarnie bez względu na wiek uczniów. Chodzi m.in. o Zespół Szkół Specjalnych w Opolu. W magazynie reporterów przyjrzymy się funkcjonowaniu tej szkoły w pandemii. Jak ważne jest dla dzieci z niepełnosprawnościami uczęszczanie na lekcje stacjonarne? O tym też m.in. w programie.


Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »