Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 stycznia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Zdzisława Sośnicka - Aleja Gwiazd

Najbardziej znany album w dyskografii piosenkarki, głównie za sprawa tytułowego utworu, który jest kompozycją Romualda Lipko (z wyraźnie rozpoznawalnym jego brzmieniem), ale jego utwory są tu tylko dwa i nie narzucają brzmienia całości, stąd płyta jest o wiele bardziej różnorodna i znaleźć możemy tu wszystkie fascynacje muzyczne Artystki.

Kim Wilde - Teases and Dares

Czwarty album w dyskografii to próba zmiany brzmienia (doszło tu tez do zmiany wytwórni płytowej) i w całości rodzinny "interes", który okazał się strzałem w dziesiątkę, bo aż trzy single trafiły na listy przebojów, a jedne z nich najwyżej od trzech lat jej kariery. Zmienił się także, co dobrze korespondowało z muzyką, wizerunek piosenkarki, z dosyć słodkiego na trzech pierwszych płytach, na bardziej drapieżny (jeden z krytyków porównał ją wówczas do Barbarelli).

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
W piątkowej Loży Radiowej poruszymy temat głośnego transferu. Posłanka Joanna Mucha, jedna z czołowych postaci Platformy Obywatelskiej odeszła z partii i wstąpiła w szeregi ruchu Szymona Hołowni Polska 2050. Nie milkną komentarze i polityków i politologów, a na naszej antenie komentować będzie Zbigniew Kubalańca, wiceprzewodniczący regionu Platformy Obywatelskiej. Porozmawiamy także o zmianach w zarządzie województwa jakie dokonają się za kilka dni.

W drugiej części programu połączymy się z dr hab. Mariuszem Patelskim, byłym działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz autorem publikacji „Niezależne Zrzeszenie Studentów w Opolu 1980-1990". W środę Sejm przyjął przez aklamację uchwałę ws. upamiętnienia 40. rocznicy rejestracji Niezależnego Zrzeszenia Studentów. W dokumencie podkreślono, że organizacja jest symbolem walki o wolność.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania, od poniedziałku do piątku od 8:05 do 9:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można napisać tu: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »