Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 stycznia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Podążymy królewskim szlakiem... wsłuchując się nie tylko w słynne hymny koronacyjne Georga Friedricha Händla i wybrane uwertury nawiązujące do polskich władców. Przede wszystkim bowiem zapoznamy się z archiwalnym nagraniem opery Józefa Elsnera "Król Łokietek czyli Wiśliczanki i to w 701 rocznicę koronacji Władysława Łokietka na króla Polski!

Do słuchania w środy od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

19:00 REWIRY KULTURY
Dotkniemy przestrzeni, które z powodzeniem mogą połączyć pokolenia... Tak jest nie tylko z powieścią Bolesława Prusa, którą wspólnie, sukcesywnie odkrywamy w zupełnie nowej odsłonie, ale też w tym co ukryte "Między dźwiękami". Są też takie niebanalne piosenki (i nośniki muzyczne!), które z powodzeniem scalają nie tylko pokolenia, ale też... style muzyczne. Przekonamy się o tym za sprawą wokalistki Izy Połońskiej i wiolonczelisty Krzysztofa Karpety oraz przebojów Starszych Panów!

O tym, że jest również przestrzeń edukacyjna, w której limity wiekowe niemal nie istnieją i że przy okazji można poznać niezwykłe instrumenty muzyczne przekona nas natomiast Agata Wachowska z Ogniska Artystycznego "Preludium".

19:50 Między dźwiękami - felieton Piotra Furtasa
20:50 Lalka - słuchowisko na podstawie powieści Bolesława Prusa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »