Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 stycznia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Podążymy królewskim szlakiem... wsłuchując się nie tylko w słynne hymny koronacyjne Georga Friedricha Händla i wybrane uwertury nawiązujące do polskich władców. Przede wszystkim bowiem zapoznamy się z archiwalnym nagraniem opery Józefa Elsnera "Król Łokietek czyli Wiśliczanki i to w 701 rocznicę koronacji Władysława Łokietka na króla Polski!

Do słuchania w środy od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Wraz z ociepleniem i zmianą pogody poprawiła się jakość powietrza w Polsce. Możemy odetchnąć z ulgą. Jeszcze kilka dni temu normy szkodliwych pyłów zawieszonych były w wielu miejscach w kraju, także na Opolszczyźnie, kilkukrotnie przekroczone. Wystarczył mróz, brak wiatru i powszechne ogrzewanie węglem lub drewnem w bezklasowych kotłach. W programie przypomnimy, jak szkodliwy jest dla zdrowia smog, zwłaszcza w dobie pandemii.

Mieszkańcy Ozimka i okolic ruszyli z pomocą dla czwórki osieroconych dzieci Katarzyny Konieczko-Pałgan. Wychowująca je samotnie 36-letnia kobieta zmarła w nocy z niedzieli (17.01) na poniedziałek, najprawdopodobniej w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

Arcybiskup Alfons Nossol - odznaczony ustanowioną w ubiegłym roku nagrodą Polskiej Rady Ekumenicznej. Wręczono ją podczas mszy świętej o jedność, której przewodniczył emerytowany ordynariusz opolski.

W programie odwiedzimy też dom wspólnoty pomocy wzajemnej Barka w Kaczorowni pod Strzelcami Opolskimi, gdzie zakończył się największy w historii tego go miejsca projekt budowlany. A najmłodsi opowiedzą, za co kochają babcie i dziadków. Przypomnijmy, 21 stycznia obchodzimy dzień wszystkich babć.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »