Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 stycznia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Podążymy królewskim szlakiem... wsłuchując się nie tylko w słynne hymny koronacyjne Georga Friedricha Händla i wybrane uwertury nawiązujące do polskich władców. Przede wszystkim bowiem zapoznamy się z archiwalnym nagraniem opery Józefa Elsnera "Król Łokietek czyli Wiśliczanki i to w 701 rocznicę koronacji Władysława Łokietka na króla Polski!

Do słuchania w środy od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

9:00 DOBRY MOMENT
Izolacja, samotność, strach przed chorobą, oczekiwanie na szczepienie przeciwko COVID-19... To wszystko nie wpływa dobrze na zdrowie psychiczne i fizyczne seniorów. Jak radzić sobie z frustracją? Jak nie wpadać w panikę? O tym w Dniu Babci porozmawiamy z dr Joanną Wawrzyniak, wykładowcą pedagogiki, gerontologii i andragogiki w WSB w Opolu.

Zachęcamy także do przesyłania życzeń babciom i dziadkom na adres dobrymoment@radio.opole.pl. Przekażemy je w trakcie przedpołudniowego programu.

Jak co czwartek spotkamy się także z Helen Mazanovą, opolską blogerką pochodzącą z Ukrainy. Tym razem poradzi jak rozpoznać wypalenie zawodowe i jak sobie z nim radzić?

W audycji również:

09:45 Lalka – powieść w odcinkach
10:10 Podróże z Helen – Helen Mazanova
11:35 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:00 do 12:00 zaprasza Agnieszka Wawer-Krajewska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »