Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 stycznia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Samantha Fox - I Wanna Have Some Fun

Po debiutanckim albumie "Touch Me" bardzo długo ciągnęła się za artystką etykietka ładnej gwiazdki pop, jednak ci, którzy śledzili jej karierę uważnie dostrzec mogą z łatwością, że nagrała wiele stylowych piosenek nie tylko w tym nurcie, ale odważnie wkraczała w rejony rocka, muzyki electro, a nawet techno nie zapominając o klasyce, czego dowodem na tej trzeciej studyjnej płycie w karierze, ze smakiem zrobiony cover Dusty Springfield "I Only Wanna Be with You".

Lips Inc. - Mouth To Mouth

Jedna z czołowych grup amerykańskiego disco funku końca lat 70-tych i początku 80-tych, która na stałe weszła do kanonu gatunku głównie dzięki przebojowi "Funkytown", który otwiera te debiutancką płytę. Jednak i pozostałe trzy kompozycje są na równym poziomie (w sumie jest ich tylko cztery, ale ich czasy trwania to, chociaż to nie rock progresywny, średnio 8 minut każdy), a brzmienie, oparte na syntezatorach, ciekawie wzbogaca sekcja instrumentów smyczkowych i saksofon.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
O szansach i wątpliwościach związanych z reaktywowaniem połączenia kolejowego relacji Racławice Śląskie – Racibórz rozmawiać będziemy w Popołudniowej Loży Radiowej. Wszystkie kursy pociągów osobowych na tej linii zawieszono w 2000 roku. Przywróceniem ruchu kolejowego zainteresowane są samorządy z województw opolskiego i śląskiego. Jednak koszt związanych z tym inwestycji szacowany jest na kwoty od 375 do nawet 500 mln złotych. Z tego 15 procent ma pokryć sześć samorządów z Opolszczyzny i miasto Racibórz. Dofinansowanie ma pochodzić z rządowego Programu Kolej Plus.

W programie na ten temat wypowiadać się będą:
  • Piotr Soczyński, starosta głubczycki,
  • Piotr Bujak, burmistrz Głogówka,
  • Szymon Ogłaza, członka zarządu województwa opolskiego.
  • Zaprezentujemy też stanowisko władz Raciborza.
Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »