Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 stycznia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Samantha Fox - I Wanna Have Some Fun

Po debiutanckim albumie "Touch Me" bardzo długo ciągnęła się za artystką etykietka ładnej gwiazdki pop, jednak ci, którzy śledzili jej karierę uważnie dostrzec mogą z łatwością, że nagrała wiele stylowych piosenek nie tylko w tym nurcie, ale odważnie wkraczała w rejony rocka, muzyki electro, a nawet techno nie zapominając o klasyce, czego dowodem na tej trzeciej studyjnej płycie w karierze, ze smakiem zrobiony cover Dusty Springfield "I Only Wanna Be with You".

Lips Inc. - Mouth To Mouth

Jedna z czołowych grup amerykańskiego disco funku końca lat 70-tych i początku 80-tych, która na stałe weszła do kanonu gatunku głównie dzięki przebojowi "Funkytown", który otwiera te debiutancką płytę. Jednak i pozostałe trzy kompozycje są na równym poziomie (w sumie jest ich tylko cztery, ale ich czasy trwania to, chociaż to nie rock progresywny, średnio 8 minut każdy), a brzmienie, oparte na syntezatorach, ciekawie wzbogaca sekcja instrumentów smyczkowych i saksofon.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu od dziś (20.01) pracuje w systemie hybrydowym. To oznacza, że przyjmuje już nie tylko pacjentów z COVID-19. Jak funkcjonuje placówka po tej zmianie? Więcej na ten temat w magazynie reporterów Radia Opole.

W programie także - sądowy finał tajemniczego zniknięcia prawie 900 tuczników z gospodarstwa koło Otmuchowa. Ich właściciel straty oszacował na ponad pół miliona złotych. Na ławie oskarżonych zasiedli Marian C. wraz z córką, którzy mieli opiekować się powierzonym im świniom. Kiedy właściciel zwierząt przyjechał po ich odbiór, okazało się, że zostały tylko nieliczne sztuki.

Masz słoik z drobniakami? – już dzisiaj możesz je zamienić na grube banknoty - zachęca opolski oddział NBP. W opolskiej siedzibie instytucji stanęła maszyna, w której możemy wymienić grosze na grubsze nominały. O tym także opowiemy w programie.

Przyjrzymy się także temu, jak wygląda rekrutacja do wojska. Przez dwa dni do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Opolu zgłaszali się kandydaci do służby przygotowawczej i w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »