Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 stycznia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Samantha Fox - I Wanna Have Some Fun

Po debiutanckim albumie "Touch Me" bardzo długo ciągnęła się za artystką etykietka ładnej gwiazdki pop, jednak ci, którzy śledzili jej karierę uważnie dostrzec mogą z łatwością, że nagrała wiele stylowych piosenek nie tylko w tym nurcie, ale odważnie wkraczała w rejony rocka, muzyki electro, a nawet techno nie zapominając o klasyce, czego dowodem na tej trzeciej studyjnej płycie w karierze, ze smakiem zrobiony cover Dusty Springfield "I Only Wanna Be with You".

Lips Inc. - Mouth To Mouth

Jedna z czołowych grup amerykańskiego disco funku końca lat 70-tych i początku 80-tych, która na stałe weszła do kanonu gatunku głównie dzięki przebojowi "Funkytown", który otwiera te debiutancką płytę. Jednak i pozostałe trzy kompozycje są na równym poziomie (w sumie jest ich tylko cztery, ale ich czasy trwania to, chociaż to nie rock progresywny, średnio 8 minut każdy), a brzmienie, oparte na syntezatorach, ciekawie wzbogaca sekcja instrumentów smyczkowych i saksofon.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
Pomysł nadania tytułu Honorowego Obywatela Województwa Opolskiego profesorowi Franciszkowi Markowi utknął w sejmikowej zamrażalce? Wnosił o to Henryk Wierny prezes Stowarzyszenia Klub Rodło w Opolu, a radny Solidarnej Polski uważa, że procedura została celowo wstrzymana przez przewodniczącego sejmiku Rafała Bartka. O sprawie informowaliśmy w wiadomościach, a w środowej Porannej Loży Radiowej temat będziemy kontynuować. Zaproszenie do programu przyjęli: Tomasz Gabor (SP) i Rafał Bartek (MN). Będę także pytała moich gości o zmiany w zarządzie województwa i na stanowisku przewodniczącego sejmiku w związku z tym, że obecny wicemarszałek Roman Kolek (MN) w lutym wraca do pracy w szpitalu opuszczając zarząd regionu.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania, od poniedziałku do piątku od 8:05 do 9:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można napisać tu: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »