Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 stycznia 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
"My Foolish Heart" to podwójny album koncertowy amerykańskiego pianisty Keitha Jarretta z udziałem Gary'ego Peacocka i Jacka De Johnette nagrany podczas koncertu w lipcu 2001 roku na festiwalu jazzowym w Montreux w Szwajcarii.

Legendarny saksofonista Lee Konitz - jeden z ostatnich świadków powstania modern jazzu, jego współtwórca, uczestnik historycznych przemian – od bebopu, przez cool, po free.

Wirtuoz saksofonu, Tommy Smith, na płycie "The sound of love" wykonuje wytrawne ballady klasyków najbardziej uznanych kompozytorów w historii jazzu: Duke'a Ellingtona iBilly'ego Strayhorna.

Do słuchania w poniedziałek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Problematyce gospodarczej poświęcimy Popołudniową Lożę Radiową. Obostrzenia związane z COVID-19 szczególnie uderzyły w małe firmy. Z rosnącymi trudnościami finansowymi boryka się m.in. sektor usług, transportu osobowego oraz branża gastronomiczna, turystyczna i fitness. Dedykowane im rządowe tarcze antykryzysowe krytykuje parlamentarna opozycja.

Gościem programu będzie
Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej. Zapytamy go o propozycje Koalicji Obywatelskiej dotyczące wsparcia małych firm. Z jakiego źródła mają pochodzić na ten cel pieniądze?

W drugiej części programu na zarzuty opozycji odpowiadać będzie poseł V
ioletta Porowska, lider Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie. Padną też pytania dotyczące finansów państwa, wydatków na walkę z koronawirusem oraz deficytu budżetowego, który mogą pogłębić ograniczone wpływy z podatków od małych firm.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »