Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 stycznia 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
"My Foolish Heart" to podwójny album koncertowy amerykańskiego pianisty Keitha Jarretta z udziałem Gary'ego Peacocka i Jacka De Johnette nagrany podczas koncertu w lipcu 2001 roku na festiwalu jazzowym w Montreux w Szwajcarii.

Legendarny saksofonista Lee Konitz - jeden z ostatnich świadków powstania modern jazzu, jego współtwórca, uczestnik historycznych przemian – od bebopu, przez cool, po free.

Wirtuoz saksofonu, Tommy Smith, na płycie "The sound of love" wykonuje wytrawne ballady klasyków najbardziej uznanych kompozytorów w historii jazzu: Duke'a Ellingtona iBilly'ego Strayhorna.

Do słuchania w poniedziałek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Ruszyły szczepienia przeciw COVID-19 pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej i domów opieki. Potrwają one do końca tygodnia. Mieszkańcy tych ośrodków są bardzo podatni na zakażenie koronawirusem. Jak akcja ich szczepień przebiega w naszym regionie? O tym w magazynie.

Od 30 lat pomagają, kształcą, rehabilitują i aktywizują osoby z niepełnosprawnościami w regionie. Pod ich opieką są zarówno dzieci, jak i dorośli. Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji z Porażeniem Mózgowym, bo o niej mowa, obchodzi jubileusz. W programie podsumujemy działalność fundacji założonej przez małżeństwo Jednorogów, sprawdzimy też, jakie są plany na przyszłość.

Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Szyjki Macicy. Każdego roku w Polsce taką diagnozę słyszy 3 tysiące kobiet. Tymczasem ta podstępna choroba może rozwijać się bezobjawowo i często jest wykrywana w zaawansowanej fazie, kiedy jest trudniejsza do wyleczenia. Jak temu przeciwdziałać? Czy w pandemii trudniej o profilaktykę? O tym także magazynie reporterów Radia Opole.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »