Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 stycznia 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
"My Foolish Heart" to podwójny album koncertowy amerykańskiego pianisty Keitha Jarretta z udziałem Gary'ego Peacocka i Jacka De Johnette nagrany podczas koncertu w lipcu 2001 roku na festiwalu jazzowym w Montreux w Szwajcarii.

Legendarny saksofonista Lee Konitz - jeden z ostatnich świadków powstania modern jazzu, jego współtwórca, uczestnik historycznych przemian – od bebopu, przez cool, po free.

Wirtuoz saksofonu, Tommy Smith, na płycie "The sound of love" wykonuje wytrawne ballady klasyków najbardziej uznanych kompozytorów w historii jazzu: Duke'a Ellingtona iBilly'ego Strayhorna.

Do słuchania w poniedziałek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
W porannej Loży Radiowej gościem będzie dr Andrzej Mazur, pracujący w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Porozmawiamy o tym, jak wygląda praca w tym szpitalu w dobie pandemii, o tym jak szybko szczepienia mogą przywrócić na świecie "normalność".

W programie nie zabraknie także politycznego flesza i dziennikarskiego "michałka", czyli politycznej ciekawostki wywołującej uśmiech o poranku.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Zaprasza do słuchania od 8:05 do 9:00 Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można napisać tu: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »