Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 stycznia 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
"My Foolish Heart" to podwójny album koncertowy amerykańskiego pianisty Keitha Jarretta z udziałem Gary'ego Peacocka i Jacka De Johnette nagrany podczas koncertu w lipcu 2001 roku na festiwalu jazzowym w Montreux w Szwajcarii.

Legendarny saksofonista Lee Konitz - jeden z ostatnich świadków powstania modern jazzu, jego współtwórca, uczestnik historycznych przemian – od bebopu, przez cool, po free.

Wirtuoz saksofonu, Tommy Smith, na płycie "The sound of love" wykonuje wytrawne ballady klasyków najbardziej uznanych kompozytorów w historii jazzu: Duke'a Ellingtona iBilly'ego Strayhorna.

Do słuchania w poniedziałek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

6:00 KTO RANO WSTAJE...
Skoro najkrótsze i najbardziej depresyjne dni mamy już za sobą, to czas wziąć głęboki wdech. Byle nie w miastach, bo oddychać tam można tylko smogiem. Przyrodnicy namawiają, aby właśnie teraz korzystać z dobrodziejstw lasów. Można wybrać się na liczenie ptaków, albo zbieranie worków. Nielegalne wysypiska śmieci to koszmar leśników. Na szczęście z pomocą przychodzą zapisy z monitoringu. Nas też można obserwować i przede wszystkim słuchać już od 6 rano.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg

Do słuchania od 6:00 do 8:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »