Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 stycznia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Płyta Męskiego Zespołu Śpiewaczego - Schola Gregoriana Sancti Casimiript. "Kolędy Europejskiej Christianitas" przedstawia utwory związane z okresem Bożego Narodzenia, pochodzące z najstarszych źródeł średniowiecznej europejskiej cywilizacji.

"Christmas Carols and Motets" zespołu Tallis Scholars - to nagranie prezentuje trzy tradycyjne sposoby obchodzenia Bożego Narodzenia w muzyce - średniowieczne kolędy, renesansowe motety ku czci Matki Boskiej oraz niemieckie chorały.

Do słuchania w niedziele od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Pierwszym Gościem Popołudniowej Loży Radiowej będzie Jerzy Czerwiński, senator z PiS. Poprosimy go o komentarz do bieżących wydarzeń politycznych w regionie i kraju. Zapytamy też o przypadające w tym roku rocznice historyczne i jak do tego przygotowana jest Opolszczyzna.
W dalszej części programu rozmawiać będziemy z Edwardem Szupryczyńskim, burmistrzem Głuchołaz. Podsumujemy
zakończone właśnie ferie zimowe oraz sytuację branży turystycznej w Górach Opawskich. Gmina Głuchołazy ma najwięcej w regionie miejsc noclegowych oraz domów wczasowych. Są one źródłem jej dochodów budżetowych.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »