Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 stycznia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Płyta Męskiego Zespołu Śpiewaczego - Schola Gregoriana Sancti Casimiript. "Kolędy Europejskiej Christianitas" przedstawia utwory związane z okresem Bożego Narodzenia, pochodzące z najstarszych źródeł średniowiecznej europejskiej cywilizacji.

"Christmas Carols and Motets" zespołu Tallis Scholars - to nagranie prezentuje trzy tradycyjne sposoby obchodzenia Bożego Narodzenia w muzyce - średniowieczne kolędy, renesansowe motety ku czci Matki Boskiej oraz niemieckie chorały.

Do słuchania w niedziele od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Nie bez obaw, ale i z utęsknieniem czekali na ten moment rodzice oraz dzieci. Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócili dziś (18.01) do nauki stacjonarnej. Lekcje odbywają się w reżimie sanitarnym, dzieci wchodzą do placówek różnymi wejściami, mają też mierzoną temperaturę. Jak dokładnie wygląda ten powrót dzieci do szkół? Opowiemy o tym w magazynie reporterów Radia Opole. Podsumujemy też ferie zimowe na Opolszczyźnie.

Do 720 pożarów, w których zginęło 11 osób, a 31 odniosło obrażenia doszło w miniony weekend w kraju. Niebezpieczne zdarzenia odnotowano także na Opolszczyźnie. W miejscowości Okopy w powiecie nyskim mieszkańcy budynku, w którym doszło do pożaru w kilka chwil stracili dach nad głową. Jak zadbać o bezpieczeństwo w sezonie grzewczym? O tym tez w programie.

Od około tygodnia mamy prawdziwą - śnieżną i mroźną - zimę. Wydaje się, że nawet osoby ciepłolubne cieszą się z tego, co jest za oknem. Najwięcej radości ze śniegu mają oczywiście dzieci. A czy podobne "ciepłe" uczucia względem zimy żywią też kierowcy pługarek, którzy od kilku sezonów nie mieli zbyt dużo pracy? To też sprawdzimy.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »