Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 stycznia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Płyta Męskiego Zespołu Śpiewaczego - Schola Gregoriana Sancti Casimiript. "Kolędy Europejskiej Christianitas" przedstawia utwory związane z okresem Bożego Narodzenia, pochodzące z najstarszych źródeł średniowiecznej europejskiej cywilizacji.

"Christmas Carols and Motets" zespołu Tallis Scholars - to nagranie prezentuje trzy tradycyjne sposoby obchodzenia Bożego Narodzenia w muzyce - średniowieczne kolędy, renesansowe motety ku czci Matki Boskiej oraz niemieckie chorały.

Do słuchania w niedziele od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
TVP 3 Opole wyprodukowała film biograficzny o działalności opozycyjnej, pracy aktorskiej i zagadkowej śmierci Jacka Zejdlera, znanego z kultowego w latach 70-tych serialu dla młodzieży "Stawiam na Tolka Banana". Premiera filmu „W starej koszuli. Z odwagą w sercu” odbędzie się we wtorek o godzinie 19:00 na antenie TVP3 Opole, a o godzinie 23:20 na antenie TVP 2.

O tym, jak powstawał ten dokument, oraz do jakich nieznanych faktów udało się dotrzeć porozmawiam z Dariuszem Debernym, współtwórcą filmu oraz z Mateuszem Magdziarzem, dyrektorem oddziału TVP3 Opole.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Zaprasza do słuchania od 8:05 do 9:00 Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można napisać tu: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »