Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 stycznia 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Na dobry początek zapoznamy się z albumem "Follow the future" krakowskiego BlackLight. Ale nie samymi nowościami człowiek żyje, dlatego zajrzymy też w przeszłość. Będzie bardzo nastrojowo za sprawą Szwedów z Opeth i Brytyjczyków z Porcupine Tree. Pojawi się także Quidam, ale z męskim wokalem z płyty "Alone Together". Przypomnimy sobie także piewców legend z Lubelszczyzny, czyli Circle of Bards. Sięgniemy też po klasykę w postaci ELO i Sisters of Mercy.

Do słuchania od 23:00 do 1:00 w nocy zaprasza Adam Wołek, dziennikarz TVP3 Opole. Do autora można napisać tu: adam.wolek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Tradycja odgrywania hejnału z Wieży Mariackiej w Krakowie liczy 700 lat. Jest szansa, że po raz pierwszy pracę w tym miejscu rozpocznie kobieta. Jakie należy spełnić wymagania, aby dostać się do tej elity? O tym opowiemy w naszym programie porannym.

Wspomnimy również Czesława Niemena, ponieważ dziś (17.01) obchodzimy 17. rocznicę śmierci wybitnego polskiego piosenkarza.

Nasze oczy będą także skierowane na Zakopane, gdzie tym razem bez kibiców rywalizują najlepsi skoczkowie narciarscy.

W audycji także:

07:05 Transmisja mszy świętej
08:05 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • Gościem niedzielnego poranka będzie Tomasz Maciaś, prezes Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, którego zapytamy o to, jak pandemiczny 2020 rok wpłynął na działalność i inwestycje OTBS-u. Gdzie pojawią się nowe mieszkania?
08:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
08:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
  • Z Urszulą Zajączkowską, prezes Stowarzyszenia Muzealników Opolskich, Halina Nabrdalik porozmawia o skandalicznej, jednoosobowej decyzji Przewodniczącego Sejmiku Województwa Opolskiego, a zarazem lidera Mniejszości Niemieckiej, o nierozpatrzeniu wniosku Opolskiego Klubu Rodła o przyznanie prof. Franciszkowi Markowi tytułu Honorowego Mieszkańca Województwa Opolskiego.
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek


Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Paweł Konieczny. Z autorem można kontaktować się mailowo: pawel.konieczny@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »