Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 stycznia 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Na dobry początek zapoznamy się z albumem "Follow the future" krakowskiego BlackLight. Ale nie samymi nowościami człowiek żyje, dlatego zajrzymy też w przeszłość. Będzie bardzo nastrojowo za sprawą Szwedów z Opeth i Brytyjczyków z Porcupine Tree. Pojawi się także Quidam, ale z męskim wokalem z płyty "Alone Together". Przypomnimy sobie także piewców legend z Lubelszczyzny, czyli Circle of Bards. Sięgniemy też po klasykę w postaci ELO i Sisters of Mercy.

Do słuchania od 23:00 do 1:00 w nocy zaprasza Adam Wołek, dziennikarz TVP3 Opole. Do autora można napisać tu: adam.wolek@radio.opole.pl

6:00 EFFATHA
O czym w programie?
  • W przestrzeni internetowej odbędą się obchody tegorocznego - 24. Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. 17 stycznia zaplanowano wspólną modlitwę, nabożeństwo oraz koncert.
  • Papież Franciszek zaszczepił się przeciw koronawirusowi.
  • Kościół parafialny w Mochowie-Paulinach będzie pierwszym w diecezji opolskiej sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej.
  • Pod przewodnictwem arcybiskupa metropolity katowickiego Wiktora Skworca obradowała Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Głownym tematem corocznego posiedzenia, przeprowadzonego tym razem w formule zdalnej, były założenia, cele i treści trzeciego roku programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce wpisanego w hasło „Posłani w pokoju Chrystusa”.
To tylko kilka tematów, które pojawią się w dzisiejszym wydaniu magazynu Effatha.

W audycji także:
06:10
Słowo na niedzielę – ks. dr Damian Jurczak

Do słuchania o 6:05 do 7:00 zaprasza Wiktoria Konieczna. Z autorką można kontaktować się mailowo: wiktoria.konieczna@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »