Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 stycznia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Nazareth - Ballad Album
  • Wiele grup hard rockowych ma w swoim dorobku ballady (najwięcej znanych należy do grupy Scorpions) ale w przypadku grupy Nazareth przez długi czas nie była to cecha dominująca i w latach 70-tych sprowadzała się do jednego, wielkiego przeboju "Love Hurts" i nie mniej urokliwej piosenki "Dream On". Zmieniło się to na początku lat 80-tych, gdzie złagodzili nieco brzmienie i chętniej zapuszczali się w inne style, chociażby reggae, a efektem była prezentowana płyta.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
- "Często te ściany słyszą płacz, często te ściany słyszą milczenie..." - wiele dramatycznych wyznań znajdziemy w archiwalnym reportażu Danuty Starzec pt. "Cierń w sercu". To rzecz o przemocy w rodzinie, to próba odpowiedzi na pytania: Czy można po przebytym koszmarze wrócić do normalnego życia? Gdzie i jak szukać pomocy? Jak odnaleźć utraconą godność? Warto posłuchać: "co w sercu płacze", bo życie pisze różne scenariusze, bo są ludzie, którzy mądrze podpowiadają i właściwą drogę potrafią wskazać.

A gdy już będzie zwyczajnie, a gdy już będzie normalnie, przypomnimy sobie, że okazją do rodzinnych spotkań nie muszą być tylko wesela czy pogrzeby. Można znaleźć czas, by się wyściskać, powspominać i poznać swoje korzenie. Rodzina Czarnych lubiła się spotykać, gdy było to możliwe, a okazja nadarzała się co dwa lata, podczas zjazdów rodu. Ten, o którym usłyszymy, odbył się w leśniczówce w Starej Kuźni, a z mikrofonem Radia Opole towarzyszyła mu Ewelina Rusin-Różycka. To wtedy (a było to w roku 2011) powstał reportaż, "Korzenie". I jak znów się okaże, dzieje rodu z ważną historią się wiążą i warto do tej pamięci jak najczęściej wracać. To bogactwo niezwykłe i nie tylko skarb rodzinny.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »