Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 stycznia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Nazareth - Ballad Album
  • Wiele grup hard rockowych ma w swoim dorobku ballady (najwięcej znanych należy do grupy Scorpions) ale w przypadku grupy Nazareth przez długi czas nie była to cecha dominująca i w latach 70-tych sprowadzała się do jednego, wielkiego przeboju "Love Hurts" i nie mniej urokliwej piosenki "Dream On". Zmieniło się to na początku lat 80-tych, gdzie złagodzili nieco brzmienie i chętniej zapuszczali się w inne style, chociażby reggae, a efektem była prezentowana płyta.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Reorganizacja oświaty szykowana jest w Ozimku. Ma tam powstać centralny ośrodek szkół podstawowych. W gminie tej działa osiem takich placówek oświatowych. O powody, zakres planowanych zmian oraz wynik konsultacji społecznych zapytamy Mirosława Wieszołka, burmistrza Ozimka.

Kolejnym gościem Popołudniowej Loży Radiowej będzie Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu. Pretekstem do rozmowy jest Narodowy Spis Powszechny, który rozpocznie się 1 kwietnia. Będzie się on różnił od tego, który przeprowadzono 10 lat temu. Zakres informacyjny spisów określają wymagania międzynarodowe oraz krajowe akty prawne i strategie.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »