Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 stycznia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Nazareth - Ballad Album
  • Wiele grup hard rockowych ma w swoim dorobku ballady (najwięcej znanych należy do grupy Scorpions) ale w przypadku grupy Nazareth przez długi czas nie była to cecha dominująca i w latach 70-tych sprowadzała się do jednego, wielkiego przeboju "Love Hurts" i nie mniej urokliwej piosenki "Dream On". Zmieniło się to na początku lat 80-tych, gdzie złagodzili nieco brzmienie i chętniej zapuszczali się w inne style, chociażby reggae, a efektem była prezentowana płyta.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
9:00 DOBRY MOMENT

Nie tylko grają i śpiewają, ale też prowadzą fundację, dzięki której 300 dzieci uczyło się gry na ludowych instrumentach. Tym razem wychowankowie Fundacji Braci Golec wsparli nagranie najnowszej płyty zespołu, do tego z udziałem orkiestry symfonicznej. Tak powstał krążek Symphoethnic, a o kulisach pracy z najmłodszymi muzykami, z góralską swadą opowie Łukasz Golec. No i usłyszymy te dźwięki, przysłane do Radia Opole prosto z Milówki.

W audycji również:

09:45 Lalka – powieść w odcinkach
10:10 Swojego nie znacie – Żaneta Plotnik

  • Gościem cyklu będzie Danuta Kampa – animator kultury, arteterapeuta, trener i choreograf tańca. Założycielka oraz główny trener i choreograf Hałas&Harmony Dance Group z siedzibą w Tarnowie Opolskim. Sędzia Polskiego Związku Tańca, prezes Stowarzyszenia Kalejdoskop, organizatorka wielu przedsięwzięć artystycznych i społecznych w województwie opolskim m.in. Tanecznych Mistrzostw Województwa Opolskiego Czasem Zasmęceni, Podaruj serce personelowi opolskich szpitali, Gwiazdy są nie tylko w telewizji. Miłośniczka kina i psychologii.
11:35 Czytasie – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:00 do 12:00 zaprasza w zastępstwie - Krzysztof Dobrowolski. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 77 4 541 541 lub mailowo: krzysztof.dobrowolski@radio.opole.p
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »