Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 14 stycznia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Jak brzmi barokowe "współzawodniczenie" pomiędzy głosami solowymi, ale też grupami instrumentów, ujęte w zgrabnej formie zwanej concerto grosso? Przekonamy się o tym sięgając nie tylko po dzieła Arcangela Corellego, Pietra Locatellego czy Antonia Vivaldiego, ale też do twórczości Georga Friedricha Händla. Nie pozostaniemy jednak obojętni na echa tej niezwykłej barokowej formy w muzyce współczesnej, które odnaleźć można m.in. w twórczości Krzysztofa Pendereckiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

12:00 POŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Gościem Magdaleny Ogórek w Południowej Loży Radiowej będzie Marzena Machałek - sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Temat: powrót dzieci klas I-III do szkół oraz plan szczepień nauczycieli i pracowników placówek oświatowych.

W programie nie zabraknie także politycznego flesza czyli skrótu najważniejszych informacji z regionu, kraju i ze świata.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!


Do słuchania od 12:05 do 13:00 zapraszają Aneta Skomorowska-Kobza i Magdalena Ogórek. Z autorkami można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl

Aneta Skomorowska-Kobza, Magdalena Ogórek
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »