Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 13 stycznia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Marek Sart - Mimozami jesień się zaczyna

Płyta poświęcona jednemu z najciekawszych kompozytorów (był tez czynnym muzykiem w Melomanach i Drumlersach) muzyki popularnej w Polsce, wydana w 1975 roku, ale skupia się na utworach które komponował głównie w latach 60-tych, jak najsłynniejsze "Wspomnienie" śpiewane przez Czesława Niemena, czy "Bal u Posejdona" Anny German.

Scorpions - Best of Rockers N' Ballad

Tylko pozornie jest to zbiór największych przebojów grupy Scorpions, który jako taki niewiele by wnosił do ich dyskografii. mamy tu jednak część piosenek nagranych na nowo, odzwierciedlających ówczesne brzmienie grupy, oraz niepublikowane nagranie i cover grupy The Who.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
22:00 TAK BYŁO NAPRAWDĘ

W ostatnim czasie szczególnie często odchodzą osoby starsze, początek tego roku przyniósł smutne wiadomości: 1 stycznia w Brzegu zmarł Zygmunt Cmak pseudonim „Ćma” żołnierz Armii Krajowej, a później II konspiracji. 5 stycznia zmarła Lidia Lwow-Eberle pseudonim „Lala” – sanitariuszka w 2, a następnie w 5 Brygadzie Wileńskiej AK, towarzyszka ostatnich lat życia majora Łupaszki. W najbliższej audycji "Tak Było Naprawdę" przypomnimy rozmowy z tymi osobami.

Do słuchania w środy od 22:05 do 23:00 zapraszają Bolesław Bezeg i Wiktor Krzewicki.

Z autorami można kontaktować się mailowo:
boleslaw.bezeg@radio.opole.pl
wiktor.krzewicki@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »