Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 13 stycznia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Marek Sart - Mimozami jesień się zaczyna

Płyta poświęcona jednemu z najciekawszych kompozytorów (był tez czynnym muzykiem w Melomanach i Drumlersach) muzyki popularnej w Polsce, wydana w 1975 roku, ale skupia się na utworach które komponował głównie w latach 60-tych, jak najsłynniejsze "Wspomnienie" śpiewane przez Czesława Niemena, czy "Bal u Posejdona" Anny German.

Scorpions - Best of Rockers N' Ballad

Tylko pozornie jest to zbiór największych przebojów grupy Scorpions, który jako taki niewiele by wnosił do ich dyskografii. mamy tu jednak część piosenek nagranych na nowo, odzwierciedlających ówczesne brzmienie grupy, oraz niepublikowane nagranie i cover grupy The Who.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
9:00 DOBRY MOMENT

Na całym świecie słyniemy z zaradności i pomysłowości. Kiedy niemiecki albo francuski specjalista nie potrafi poradzić sobie z problemem, nasz rodak sprawę załatwia tylko nam znanymi sposobami. Nie inaczej jest z okresem pandemii, kiedy pojawiło się więcej wolnego czasu. Jak nietuzinkowo wykorzystaliśmy tę szansę? Czy udało się nam spełnić jakieś czekające na dobra chwilę marzenie?

W audycji również:

09:45 Lalka – powieść w odcinkach
10:10 Klasyczne opolskie – Małgorzata Ślusarczyk
11:35 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:00 do 12:00 zaprasza - w zastępstwie Agnieszki Wawer-Krajewskiej i Wiesława Kolbusza - Krzysztof Dobrowolski. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 77 4 541 541 lub mailowo: krzysztof.dobrowolski@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »