Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 grudnia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzyka warta poznania: głosy Wielkopolan urodzonych w XIX wieku, najstarsze fonogramy z lat 1936-1956. Zaginione Archiwum koncert Mariusza Puci z listopada 2016 roku - fragmenty oryginalnych nagrań z roku 1913, unikatowe brzmienie, nowoczesne techniki elektronicznego przetwarzania dźwięku i prezentacja multimedialna dopełniająca całości.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

14:00 EKO WYŚCIG
Zapraszam na spotkanie z ekologią na dywanie. Będzie to niezwykły dywan, bo ekologiczny i edukacyjny, uczący segregowania odpadów, oszczędzania energii i dbania o środowisko. Od września Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło obowiązek poruszania tematów dotyczących ochrony środowiska podczas godzin wychowawczych. Pedagodzy w przedszkolach i szkołach mogą skorzystać ze specjalnego projektu, który ułatwia przekazywanie wiedzy. Sprawdzę zatem, jak nauka poprzez zabawę podoba się dzieciom i jakie treści są im przekazywane.

W drugiej godzinie programu powrócę do tematu koronawirusa na farmach norek. Okazuje się bowiem, że Polska poradziła sobie z zagrożeniem, ale trudna sytuacja panuje teraz m.in. we Francji.

Będziemy też w Wielkiej Brytanii, bo tam premier ogłosił, że po brexicie angielska wieś ma się stać bardziej ekologiczna. Rząd opublikował zarysy nowego systemu, który ma zastąpić istniejący obecnie mechanizm unijnych dopłat dla rolników.

W programie również fotowoltaika, która na dobre zagościła na dachach polskich domów. Niewątpliwie ta rewolucja jest efektem programu mój prąd.

Do słuchania od 14:00 do 16:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można kontaktować się mailowo: justyna.marcinska@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »