Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 grudnia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzyka warta poznania: głosy Wielkopolan urodzonych w XIX wieku, najstarsze fonogramy z lat 1936-1956. Zaginione Archiwum koncert Mariusza Puci z listopada 2016 roku - fragmenty oryginalnych nagrań z roku 1913, unikatowe brzmienie, nowoczesne techniki elektronicznego przetwarzania dźwięku i prezentacja multimedialna dopełniająca całości.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA

Jak się szacuje 45 tys. mieszkańców Opolszczyzny oddycha powietrzem złej jakości. Polska jest jedynym państwem w Unii Europejskiej, gdzie rośnie zanieczyszczenie groźnym dla zdrowia pyłem zawieszonym – PM10. O związanych z tym problemach rozmawiać będziemy w Samorządowej Loży Radiowej.

W naszym regionie wzrasta zainteresowanie rządowym programem Czyste Powietrze. Dotąd na Opolszczyźnie przyznano niemal 73 miliony złotych dofinasowania. Dużym zainteresowaniem cieszą się też lokalne, samorządowe programy dopłat do wymiany przestarzałych technologicznie pieców na nowoczesne instalacja ogrzewania domów i mieszkań. Mimo wzrostu nakładów na te cele, nadal w sezonie grzewczym pogarsza się jakość powietrza. Jak temu przeciwdziałać? Będziemy o to pytać samorządowców różnego szczebla.

W programie wypowiadać się będą:

  • Bogdan Tomaszek, radny opolskiego sejmiku (PiS)
  • Krzysztof Ficoń, wójt gminy Bierawa,
  • Robert Węgrzyn, radny opolskiego sejmiku (PO),
  • Wojciech Komarzyński, radny Brzegu (PiS).

Do słuchania od 11:05 do 12:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »