Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 grudnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Na luzie - różni wykonawcy
  • Niezwykła składanka, do której trudno znaleźć jednoznaczny klucz. Oczywiście zespoły jakie się na niej znalazły, to czołówka polskiego rocka początku lat 80-tych, ale nie jednorodna stylistycznie, bo mamy tu i popową Urszulę z Budką Suflera, i progresywno hard rockowe RSC, i nowofalowy Maanam. Idąc za tytułem całości, można uznać, że jedynym spoiwem jest tutaj ów luz, który towarzyszy wersjom koncertowym, a takie go wypełniają, a że często odbiegają mocno od pierwowzorów studyjnych, płyta jest więcej niż ciekawostką.

Twin Peaks - soudtrack
  • Muzyka Badalamentiego przez wiele lat i w wielu filmach towarzyszy twórczości Davida Lyncha, ale to właśnie ten soundtrack stał się tym najważniejszym i najbardziej kultowym. Głównie instrumentalna muzyka doskonale broni się bez obrazu, zachwyca gamą nastrojów i emocji, a kiedy już pojawia się partia wokalna z tekstem reżysera, sięgamy absolutnych wyżyn tego, czym może być piosenka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Połączymy się z Adamem Nitką, który wraz z rodziną osiadł na Bali. Turystom stara się pokazać tę indonezyjską wyspę bez sztampy i rutyny. Czyli jak? Tego chętnie się dowiemy!

Będziemy także odkrywać "Sekrety Patagonii" z Patrycją Szcześniak. Połączymy się z Chile, gdzie mieszka nasza rozmówczyni. Oczywiście... jeśli nie przeszkodzą nam grasujące tam silne wiatry. Zapytamy o bogactwo naturalne, ale także tradycje i obyczaje tego rejonu świata. Warto dodać, że nasza rozmówczyni rozdarta jest między dwoma brzegami Cieśniny Magellana. Na kontynencie działa jako przewodniczka i specjalistka ds. dziedzictwa kulturowego, a na wyspie tworzy przystań noclegową dla podróżnych. Więcej o sobie opowie w audycji.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »