Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 grudnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Na luzie - różni wykonawcy
  • Niezwykła składanka, do której trudno znaleźć jednoznaczny klucz. Oczywiście zespoły jakie się na niej znalazły, to czołówka polskiego rocka początku lat 80-tych, ale nie jednorodna stylistycznie, bo mamy tu i popową Urszulę z Budką Suflera, i progresywno hard rockowe RSC, i nowofalowy Maanam. Idąc za tytułem całości, można uznać, że jedynym spoiwem jest tutaj ów luz, który towarzyszy wersjom koncertowym, a takie go wypełniają, a że często odbiegają mocno od pierwowzorów studyjnych, płyta jest więcej niż ciekawostką.

Twin Peaks - soudtrack
  • Muzyka Badalamentiego przez wiele lat i w wielu filmach towarzyszy twórczości Davida Lyncha, ale to właśnie ten soundtrack stał się tym najważniejszym i najbardziej kultowym. Głównie instrumentalna muzyka doskonale broni się bez obrazu, zachwyca gamą nastrojów i emocji, a kiedy już pojawia się partia wokalna z tekstem reżysera, sięgamy absolutnych wyżyn tego, czym może być piosenka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:

Bez obaw - Mikołaj w tym roku przyjdzie, rozda prezenty, ale z powodu pandemii koronawirusa będzie jeszcze bardziej zamaskowany. W magazynie sprawdzimy, czy Opolanie byli grzeczni, co najczęściej pojawia się w paczkach od św. Mikołaja. Powiemy także o nietypowych akcjach przeprowadzanych na opolskich, śląskich wsiach.

Dzisiaj Barbórka - górnicze święto, obchodzone od XIX wieku w dzień Świętej Barbary. Jest to uroczysty dzień nie tylko dla pracowników górnictwa, ale także geologów oraz innych osób wykonujących zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych. Na Opolszczyźnie świętują "biali" górnicy, czyli pracownicy cementowni i zakładów wapienniczych. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, większość spółek węglowych odwołała akademie barbórkowe, przemarsze orkiestr, huczne biesiady i spotkania na karczmach piwnych.

W magazynie również zapowiedź najciekawszych imprez sportowych w województwie opolskim.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo: boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »