Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 grudnia 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Aura za oknem, a zwłaszcza niskie temperatury powietrza inspirują do tego, by przekonać się w jaki sposób kompozytorzy zilustrowali porę roku, kojarzącą nam się ze śniegiem... Jakich instrumentów i środków muzycznych użyli twórcy reprezentujący różne style muzyczne by oddać uroki zimowego krajobrazu? Przekonamy się o tym sięgając po wybrane, niekoniecznie mocno znane przykłady z literatury muzycznej. Warto też pamiętać, że muzyka nie zawsze musi mieć silnie ilustracyjny charakter, a wyobraźnię może pobudzić także to, co nie zostało wyrażone zbyt dosłownie!

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • Sezon grzewczy ruszył na dobre i od razu pogorszyła się jakość powietrza w regionie. Smog jest i będzie, dopóki mieszkańcy nadal będą używać nieekologicznych źródeł ogrzewania, a przemysł nie zmniejszy emisji niebezpiecznych substancji. Straż miejska w wielu opolskich miejscowościach ruszyła z kontrolami, co palimy w przydomowych piecach. W lipcu sejmik województwa opolskiego przegłosował "Program ochrony powietrza dla województwa opolskiego". W magazynie sprawdzimy, czym oddychamy oraz czy cokolwiek zmieniło się na lepsze w naszym regionie.
  • Epidemia koronawirusa zamknęła w domach nie tylko osoby zakażone, ale także seniorów. Wiele starszych osób od lat było samotnych, a teraz jeszcze bardziej doskwiera im brak kontaktu z sąsiadem, bezpiecznego wyjścia do sklepu czy urzędu. Porozmawiamy z psychologiem i zapytamy, jak rozwiązać ich problemy.
  • Zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, a miało wyglądać to inaczej. W magazynie analiza startów Stali Nysa w PlusLidze i pytanie, co zmienić, aby klub po tegorocznym sezonie nie spadł ponownie do 1. ligi.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo: boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »