Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 grudnia 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Aura za oknem, a zwłaszcza niskie temperatury powietrza inspirują do tego, by przekonać się w jaki sposób kompozytorzy zilustrowali porę roku, kojarzącą nam się ze śniegiem... Jakich instrumentów i środków muzycznych użyli twórcy reprezentujący różne style muzyczne by oddać uroki zimowego krajobrazu? Przekonamy się o tym sięgając po wybrane, niekoniecznie mocno znane przykłady z literatury muzycznej. Warto też pamiętać, że muzyka nie zawsze musi mieć silnie ilustracyjny charakter, a wyobraźnię może pobudzić także to, co nie zostało wyrażone zbyt dosłownie!

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Poranny program rozpoczniemy od pogawędki z burmistrzem gminy Zawadzkie. W przedświątecznym okresie urzędnicy wyszli z inicjatywą skierowaną do seniorów. Każdy może się umówić na telefoniczną rozmowę z burmistrzem. Nie muszą to być sprawy bieżące, ważne aby zadbać o kontakt z osobami starszymi.

Będziemy też w Wołczynie, bo tam ma powstać długo wyczekiwana tężnia solankowa.

Sprawdzimy też jak będzie wyglądał nowy symbol czyli herb gminy Kolonowskie.

A na koniec Światowy Dzień Majsterkowicza, czyli czym się tu zająć w czasie izolacji.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Porannym gościem Radia Opole będzie Małgorzata Kozak, wicedyrektor opolskiego MOPR-u, z którą porozmawiamy o problemie przemocy w rodzinie, o tym jak pandemia ten problem "wyciszyła", ale co najważniejsze - o nowych przepisach, które zezwalają na natychmiastową eksmisję sprawcy przemocy z mieszkania.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »