Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 grudnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Azyl P - Nalot
  • Pierwsza studyjna płyta zespołu, który grał w Polsce muzykę bardzo popularną u nas i na świecie, ale nie mającą wielu polskich reprezentantów, a mowa jest o glam rocku. Oczywiście w latach 80-tych już nieco przebrzmiałym (chociaż ciągle triumfy święcił Slade, jedna z największych gwiazd tego nurtu), ale odświeżonym przez zespoły glam metalowe i podobnie mamy w przypadku grupy Azyl P, atrakcyjnej zarówno dla fanów Oddziału Zamkniętego, jak i bardziej ostrego metalu o rock n' rolowym podłożu.

Soft Machine - Bundles
  • W połowie lat 70-tych grupa zmieniła nieco skład i zaczęła grać bardziej rockowo, chociaż nadal sporo tu jazzu, co czyni ją jedną z najciekawszych w historii grup fusion, ale bliskiej sercom fanów rocka progresywnego, w czym wcale nie przeszkadza to, iż gra muzykę instrumentalną.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Dziś w audycji o pomaganiu. Co sobotę wolontariusze Fundacji "Zupa w Opolu" o godzinie 16:00 wystawiają pod CH Solaris wiele litrów gorącej zupy. Wcześniej oczywiście trwają przygotowania, zbiórka produktów. To nie tylko wsparcie żywnościowe osób bezdomnych i potrzebujących, ale także spotkanie osób, którym się pomaga, ale także tych, co pomagają. Jak wygląda obecnie, w czasie pandemii, praca fundacji opowie jej prezes Grzegorz Gurbała.

Połączymy się także z Maksymem Krawczykiem, który działa w Kolektywie Jedzenie Zamiast Bomb Opole. Już 6 grudnia kolektyw rozpoczyna kolejny sezon akcji - w każdą niedzielę o godzinie 15:00, w stałej lokalizacji pod opolskim dworcem PKP wszyscy, którzy potrzebują, ale też chcą razem pobyć, będą częstowani ciepłym jedzeniem.

W drugiej godzinie programu przywołamy rozmowę z prof. Ryszardem Koziołkiem, literaturoznawcą, rektorem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wokół książki "Wiele tytułów. Eseje przygodne", która jest humanistyczną refleksją o literaturze i nad literaturą, o jej roli w życiu nie tylko osobistym, lecz przede wszystkim społecznym i politycznym. Już jutro spotkanie z profesorem zakończy 18. Opolską Jesień Literacką w MBP w Opolu, na którą oczywiście Państwa zaprosimy, tak jak na kolejny odcinek (o 20.50) serialu audio na podstawie „Lalki” Bolesława Prusa. Odpowiemy zatem na pytania- dlaczego warto czytać klasykę? Dlaczego warto sięgać po "Lalkę"?

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »