Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 grudnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Azyl P - Nalot
  • Pierwsza studyjna płyta zespołu, który grał w Polsce muzykę bardzo popularną u nas i na świecie, ale nie mającą wielu polskich reprezentantów, a mowa jest o glam rocku. Oczywiście w latach 80-tych już nieco przebrzmiałym (chociaż ciągle triumfy święcił Slade, jedna z największych gwiazd tego nurtu), ale odświeżonym przez zespoły glam metalowe i podobnie mamy w przypadku grupy Azyl P, atrakcyjnej zarówno dla fanów Oddziału Zamkniętego, jak i bardziej ostrego metalu o rock n' rolowym podłożu.

Soft Machine - Bundles
  • W połowie lat 70-tych grupa zmieniła nieco skład i zaczęła grać bardziej rockowo, chociaż nadal sporo tu jazzu, co czyni ją jedną z najciekawszych w historii grup fusion, ale bliskiej sercom fanów rocka progresywnego, w czym wcale nie przeszkadza to, iż gra muzykę instrumentalną.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Linia kolejowa Opole - Nysa dawno wyremontowana, w wielu miejscowościach powstały nowe perony, ale pociągi nie zatrzymują się na każdej stacji i przystanku. Do pociągu nie mogą wsiąść między innymi mieszkańcy Goszczowic i Szydłowa koło Niemodlina. Okazuje się, że inwestycja oczekuje na ostateczne odbiory i pieczątki. Kiedy to się zmieni - o tym w magazynie reporterów.

Podpisano umowę dotyczącą przebudowy polderu Żelazna. Inwestycja będzie chroniła strefę ekonomiczną oraz część mieszkańców północnej części Opola. Powiększony polder Żelazna ma być gotowy do stycznia 2023 roku. Jego powierzchnia wzrośnie do 400 hektarów, a objętość zbiornika wyniesie blisko 10 milionów metrów sześciennych. Wartość informacji to około 100 mln złotych.

W magazynie także o odmrożeniu nauki praktycznej w szkołach sportowych i zawodowych. Gry w piłkę nożną czy obróbki skrawaniem nie można nauczyć się on-line - przekonują pedagodzy.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo: boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »