Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 grudnia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Indie folkowy projekt Modern Nature "Annual" z Londynu. Liderowi zespołu, Jackowi Cooperowi, który na tym wydawnictwie współpracuje z saksofonistą Jeffem Tobiasem oraz perkusistą Jimem Wallisem wymarzyło się nagranie czegoś odmiennego, zarówno pod względem brzmienia, jak i tempa oraz nastroju. "Annual" to wydawnictwo wyciszone i bardzo spójne, w którym główną rolę odgrywają pojedyncze, ciepłe dźwięki i koncentracja na duchowości.

W programie także Leszek Kułakowski project "Komeda Variations" - płyta szczególna. Mamy tu Komedę, ducha Stańki i wybitnego pianistę, mistrza prawdziwie twórczej aranżacji Kułakowskiego. Komeda, który jest idolem Kułakowskiego także za owo „zdystansowanie”, ale przede wszystkim za muzykę liryczną, nawiązującą do rodzimego folkloru, mówiącą pełnym emocji głosem.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
22:00 PRZY RODZINNYM STOLE
Zaczniemy od wypalenia zawodowego, następnie poruszymy temat kultury pracy i roli edukacji w odrywaniu swojego potencjału. Tak wielowątkowa będzie rozmowa z dr. Radosławem Walczakiem z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Opolskiego, który zajmuje się badaniem satysfakcji z pracy. Co zrobić, aby ją osiągną i zachować? I czy każdy z nas ma talent? Na te i inne pytania odpowie nasz rozmówca. Zapraszamy!

Do słuchania od 22:05 do 23:00 - w zastępstwie Krzysztofa Dobrowolskiego - zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »