Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 grudnia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Indie folkowy projekt Modern Nature "Annual" z Londynu. Liderowi zespołu, Jackowi Cooperowi, który na tym wydawnictwie współpracuje z saksofonistą Jeffem Tobiasem oraz perkusistą Jimem Wallisem wymarzyło się nagranie czegoś odmiennego, zarówno pod względem brzmienia, jak i tempa oraz nastroju. "Annual" to wydawnictwo wyciszone i bardzo spójne, w którym główną rolę odgrywają pojedyncze, ciepłe dźwięki i koncentracja na duchowości.

W programie także Leszek Kułakowski project "Komeda Variations" - płyta szczególna. Mamy tu Komedę, ducha Stańki i wybitnego pianistę, mistrza prawdziwie twórczej aranżacji Kułakowskiego. Komeda, który jest idolem Kułakowskiego także za owo „zdystansowanie”, ale przede wszystkim za muzykę liryczną, nawiązującą do rodzimego folkloru, mówiącą pełnym emocji głosem.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
19:00 REWIRY KULTURY
W pierwszej godzinie programu wyruszymy do Florencji. Zwiedzimy ją razem z Małgorzatą Górską, która mieszka tam od 21 lat. Należy do grupy Przewodnicy Bez Granic jednoczącej Polaków związanych z branżą turystyczną na całym świecie. Nasza rozmówczyni oprowadzi nas po florenckich pałacach, kościołach i loggiach. Usłyszymy też o kulinarnych tradycjach tego regionu i kulisach codziennego życia we Włoszech. Gościem drugiej godziny programu będzie zaś dr Magdalena Przysiężna-Pizarska z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego. Usłyszymy o odkryciach archeologicznych związanych z cmentarzyskiem w Byczynie, dawnych formach pochówku i towarzyszących im wierzeniach. Zapraszamy!

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »