Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 grudnia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Indie folkowy projekt Modern Nature "Annual" z Londynu. Liderowi zespołu, Jackowi Cooperowi, który na tym wydawnictwie współpracuje z saksofonistą Jeffem Tobiasem oraz perkusistą Jimem Wallisem wymarzyło się nagranie czegoś odmiennego, zarówno pod względem brzmienia, jak i tempa oraz nastroju. "Annual" to wydawnictwo wyciszone i bardzo spójne, w którym główną rolę odgrywają pojedyncze, ciepłe dźwięki i koncentracja na duchowości.

W programie także Leszek Kułakowski project "Komeda Variations" - płyta szczególna. Mamy tu Komedę, ducha Stańki i wybitnego pianistę, mistrza prawdziwie twórczej aranżacji Kułakowskiego. Komeda, który jest idolem Kułakowskiego także za owo „zdystansowanie”, ale przede wszystkim za muzykę liryczną, nawiązującą do rodzimego folkloru, mówiącą pełnym emocji głosem.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT: Trudne tygodnie, a nawet miesiące przed mieszkańcami Opola. MZD zmienia organizację ruchu w rejonie budowanego centrum przesiadkowego przy dworcu Opole Wschodnie. Fragment dwupasmówki między Oleską a Ozimską zostanie zamknięty. Ruch najprawdopodobniej od wieczora zostanie skierowany na ul. Katowicką i Kośnego. Nasz reporter sprawdzi, jak wyglądają przygotowanie do tej operacji i zapyta służby drogowe, czy nie obawiają się zakorkowania tej części Opola. Drogowcy już teraz apelują do kierowców o stosowanie się do znaków drogowych. Tymczasem mieszkańcy Nysy mogą od rana jeździć elektrycznymi autobusami. Pojazdy kursują pomiędzy centrum handlowym przy ul. Piłsudskiego a dworcem kolejowym. Dzisiaj (01.12) kursy są darmowe. W magazynie także rozmowa z opolskim, utytułowanym sztangistą Bartłomiejem Bonkiem. Wczoraj został oficjalnie uznany wicemistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów igrzysk w Londynie 2012. Międzynarodowy Komitet Olimpijski potwierdził dyskwalifikację za doping dotychczasowego mistrza Oleksija Trochitija z Ukrainy.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo: boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »