Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 grudnia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Indie folkowy projekt Modern Nature "Annual" z Londynu. Liderowi zespołu, Jackowi Cooperowi, który na tym wydawnictwie współpracuje z saksofonistą Jeffem Tobiasem oraz perkusistą Jimem Wallisem wymarzyło się nagranie czegoś odmiennego, zarówno pod względem brzmienia, jak i tempa oraz nastroju. "Annual" to wydawnictwo wyciszone i bardzo spójne, w którym główną rolę odgrywają pojedyncze, ciepłe dźwięki i koncentracja na duchowości.

W programie także Leszek Kułakowski project "Komeda Variations" - płyta szczególna. Mamy tu Komedę, ducha Stańki i wybitnego pianistę, mistrza prawdziwie twórczej aranżacji Kułakowskiego. Komeda, który jest idolem Kułakowskiego także za owo „zdystansowanie”, ale przede wszystkim za muzykę liryczną, nawiązującą do rodzimego folkloru, mówiącą pełnym emocji głosem.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
12:00 LOŻA RADIOWA
Magazyn międzynarodowy, analiza sytuacji politycznej w kraju i szereg publicystów (nawet o tym samym imieniu!) - tak będzie wyglądała wtorkowa Loża Radiowa. W pierwszej godzinie posłuchamy magazynu przygotowanego przez publicystów Piotra Semkę i Piotra Cywińskiego.

Do słuchania od 12:05 do 13:00 zapraszają Piotr Cywiński i Piotr Semka.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Piotr Cywiński, Piotr Semka
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »