Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 grudnia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Indie folkowy projekt Modern Nature "Annual" z Londynu. Liderowi zespołu, Jackowi Cooperowi, który na tym wydawnictwie współpracuje z saksofonistą Jeffem Tobiasem oraz perkusistą Jimem Wallisem wymarzyło się nagranie czegoś odmiennego, zarówno pod względem brzmienia, jak i tempa oraz nastroju. "Annual" to wydawnictwo wyciszone i bardzo spójne, w którym główną rolę odgrywają pojedyncze, ciepłe dźwięki i koncentracja na duchowości.

W programie także Leszek Kułakowski project "Komeda Variations" - płyta szczególna. Mamy tu Komedę, ducha Stańki i wybitnego pianistę, mistrza prawdziwie twórczej aranżacji Kułakowskiego. Komeda, który jest idolem Kułakowskiego także za owo „zdystansowanie”, ale przede wszystkim za muzykę liryczną, nawiązującą do rodzimego folkloru, mówiącą pełnym emocji głosem.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Pierwszy dzień grudnia, czyli zima już tuż, tuż! A my sprawdzimy czy przyprószyło już Góry Opawskie, bo w Tatrach biało na całego!

Z krainy lodu przeniesiemy się też na pustynie. W tajemniczych okolicznościach się pojawił i w równie tajemniczych - zniknął. Mowa o metalowym monolicie, którego zauważono na środku pustyni w Utah.

A na koniec szczęśliwy finał poszukiwań rybaka. Dryfował na morzu przez 3 dni i jak sam powiedział, uratowała go medytacja.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Diametralny spadek zakażeń koronawirusem - wczoraj odnotowano ponad 5 700 tysięcy nowych przypadków w całym kraju, a jeszcze niedawno ta liczba zbliżała się do 30 tysięcy… Z czego to wynika? Naszym gościem w tej sprawie będzie dr Wiesława Błudzin, ordynator oddziału chorób zakaźnych w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »