Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 listopada 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Juliette Gréco zmarła 23 września w wieku 93 lat. Artystka uważana za ikonę francuskiej piosenki, była muzą egzystencjalistów, koleżanką Orsona Wellesa i inspiracją Jean-Paula Sartre'a. Przyciągała do siebie mężczyzn.

Fenomen piosenki francuskiej. W dzisiejszym programie nagrania najlepszych wykonawców tego nurtu: Yves Montand, Mouloudji, Georges Brassens.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
12:00 LOŻA RADIOWA

Gościem Loży Radiowej po godzinie 12:05 będzie senator PiS Jerzy Czerwiński, z którym powrócimy jeszcze do tematu unijnego budżetu i powiązania go z praworządnością. Skomentujemy też rezolucję Parlamentu Europejskiego ws. aborcji w Polsce, a także o układankach w polskim sejmie, a raczej rozpadzie Koalicji Polskiej, którą współtworzyli Kukiz’15 oraz PSL.

Ten ostatni temat wprowadzi nas w kolejną godzinę, ponieważ po 13:05 połączymy się z Marcinem Oszańcą, rzecznikiem PSL-u w regionie, a potem z Robertem Tistkiem z Kukiz’15. Czy są jakiekolwiek szanse na porozumienie? Wszak w polityce nigdy nie powinno się mówić „nigdy”…

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Joanna Matlak. Z autorką można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »