Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 listopada 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Nagrania z World Music Festival 2019 z Bratysławy. "Sennym świtem" Jerzego Grunwalda i En Face ukazuje się pierwszy raz na płycie CD, remasterowane z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań - czasami nie potrzeba zbyt wiele. Dobry głos, akustyczna gitara, ciekawa melodia, przemyślana aranżacja. I z tej niewielkiej ilości składników powstaje całość doskonała.

W audycji dziś także jeden z najważniejszych albumów w historii polskiego folk-rocka. "Krwawe ballady" - to połączenie sił dwóch grup Maraca i Zimbova.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

16:00 CAŁY NASZ SPORT
W dzisiejszym programie przeprowadzimy dwie bezpośrednie transmisje z ligowych spotkań opolskich drużyn. Z naszymi mikrofonami będziemy w Prudniku, gdzie koszykarze Pogoni w meczu 12. kolejki rozgrywek I ligi zagrają z liderem tabeli - Górnikiem Wałbrzych. Relacjonować będziemy także mecz w I lidze szczypiornistów: UKS Olimp Grodków – SPR Obornki Śląskie.

Sporo miejsca poświęcimy wczorajszym ligowym zmaganiom piłkarzy Odry Opole i siatkarek Uni Opole. Odra grała w delegacji z Miedzią Legnica, a nasze ,,wilczyce’’ walczyły o punkty na trudnym terenie w Tarnowie z Grupą Azoty PWSZ.

Sprawdzimy też, kto i jak walczył na opolskiej Gali Sztuk Walki i jakie nastroje przed najbliższymi meczami o punkty w PlusLidze panują u siatkarzy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Stali Nysa.

Do słuchania od 16:05 do 20:00 zaprasza Grzegorz Frankowski z zespołem. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »