Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 listopada 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Nagrania z World Music Festival 2019 z Bratysławy. "Sennym świtem" Jerzego Grunwalda i En Face ukazuje się pierwszy raz na płycie CD, remasterowane z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań - czasami nie potrzeba zbyt wiele. Dobry głos, akustyczna gitara, ciekawa melodia, przemyślana aranżacja. I z tej niewielkiej ilości składników powstaje całość doskonała.

W audycji dziś także jeden z najważniejszych albumów w historii polskiego folk-rocka. "Krwawe ballady" - to połączenie sił dwóch grup Maraca i Zimbova.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA
Plany reagowania kryzysowego mają istotne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Ostatnio pokazuje to pandemia koronawirusa. Czym w sytuacji masowego zagrożenia dla mieszkańców dysponuje wójt, burmistrz czy starosta? O tym rozmawiać będziemy w dzisiejszym programie.

Według jednej z definicji, zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej będąca elementem kierowania bezpieczeństwem narodowym, która polega na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym, przygotowaniu do przejmowania nad nimi kontroli w drodze zaplanowanych działań, reagowaniu w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych, usuwaniu ich skutków oraz odtwarzaniu zasobów i infrastruktury krytycznej.

Również samorządy lokalne mają obowiązek tworzenia planu reagowania kryzysowego. Czy te dokumenty przystają do obecnej rzeczywistości? Również o to pytać będziemy opolskich samorządowców. Na ten temat wypowiadać się będą: Mariusz Stachowski (burmistrz Zawadzkiego, Platforma Obywatelska), Tomasz Szurmak (naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej nyskiego starostwa), Jarosław Tkaczyński (burmistrz Praszki, Platforma Obywatelska), Piotr Bujak (burmistrz Głogówka, Porozumienie Jarosława Gowina) oraz Tomasz Kandziora (wójt Reńskiej Wsi, Mniejszość Niemiecka).

Do słuchania od 11:05 do 12:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »