Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 listopada 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Niech zawsze będzie słońce - różni wykonawcy

Wydana w 1967 roku płyta z wielkim, tytułowym przebojem, zawiera kompozycje zazwyczaj radzieckich kompozytorów, ale z polskimi tekstami i na szczęście całości nie przyświeca duch socrealizmu, ale mamy do czynienia z pięknymi piosenkami, z poetyckimi słowami, w czym bez wątpienia duża zasługa wybitnych polskich artystów, jak Jerzy Połomski, Rena Rolska, czy Sława Przybylska.

The Who - "Live at Leeds"

Wiele razy słyszeli Państwo w audycji studyjne dokonania zespołu i to, że na koncertach był on zupełnie inny niż w studiu (dowodem chociażby blisko piętnastominutowa wersja prostej, studyjnej piosenki "My generation"). Najwyższy czas przekonać się o tym, a ten pierwszy koncertowy album z roku 1970 jest wręcz wzorcowy i należy do kanonu najwybitniejszych dzieł tego rodzaju w historii.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W Kędzierzynie-Koźlu powstanie most na łączniku do nowej obwodnicy północnej miasta nad Kanałem Gliwickim i Kłodnicą. Inwestycja zostanie dofinansowana z budżetu krajowego - z programu "Mosty dla regionów". Dziś odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie. Więcej o tym w programie.

W różnych miejscach w kraju trwa modernizacja infrastruktury kolejowej. Związane z tym inwestycje widać także na Opolszczyźnie. Są jednak gminy, które nie mogą doczekać się remontów linii oraz dworców kolejowych. Nasz reporter przyjrzał się sytuacji na pograniczu opolsko-czeskim.

Od około 8 miesięcy nasza rzeczywistość jest związana z pandemią koronawirusa. Każdego dnia docierają do nas informacje o kolejnych zakażonych, o zgonach, obostrzeniach sanitarnych czy skutkach gospodarczych. Dla służby medycznej to czas wytężonej pracy. A czego lekarze dowiedzieli się o SARS-CoV-2 podczas leczenia pacjentów na przestrzeni tych miesięcy? Czy ich zaskoczył ten wirus? Dlaczego jest on tak podstępny? O tym w programie.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »