Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 listopada 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Niech zawsze będzie słońce - różni wykonawcy

Wydana w 1967 roku płyta z wielkim, tytułowym przebojem, zawiera kompozycje zazwyczaj radzieckich kompozytorów, ale z polskimi tekstami i na szczęście całości nie przyświeca duch socrealizmu, ale mamy do czynienia z pięknymi piosenkami, z poetyckimi słowami, w czym bez wątpienia duża zasługa wybitnych polskich artystów, jak Jerzy Połomski, Rena Rolska, czy Sława Przybylska.

The Who - "Live at Leeds"

Wiele razy słyszeli Państwo w audycji studyjne dokonania zespołu i to, że na koncertach był on zupełnie inny niż w studiu (dowodem chociażby blisko piętnastominutowa wersja prostej, studyjnej piosenki "My generation"). Najwyższy czas przekonać się o tym, a ten pierwszy koncertowy album z roku 1970 jest wręcz wzorcowy i należy do kanonu najwybitniejszych dzieł tego rodzaju w historii.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
12:00 LOŻA RADIOWA

Konflikt samorządowców miejskich i powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu – po 12:00 w Loży Radiowej porozmawiamy o strajku kobiet. W oczach radnych PiS był wyreżyserowanym marszem, a jego organizatorzy powinni zostać ukarani, natomiast według miejskich radnych PO, mieszkańcy mają prawo korzystać z konstytucyjnej wolności zgromadzeń. Naszymi gośćmi w tej sprawie będą Andrzej Lachowicz, przewodniczący klubu PiS w radzie powiatu oraz Michał Nowak, wiceprzewodniczący koalicyjnego klubu Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska.


Po 13:00 z młodzieżówkami partyjnymi także omówimy temat związany ze strajkiem kobiet, ale który był poruszany na forum Parlamentu Europejskiego.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Joanna Matlak. Z autorką można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »