Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 listopada 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Zoot Sims – amerykański saksofonista jazzowy. Po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę w sekcji saksofonowej „Four Brothers” w big bandzie W. Hermana, po czym cieszył się długą solową karierą.

Howe Gelb "Cocoon" - to chwilowe szkice improwizowanych rozważań.

„Chants” to kolejny album Craiga Taborna wypełniony jego wyśmienitymi, opartymi na muzycznych kontrapunktach i czerpiących z wielu różnych tradycji kompozycjach.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Reportażu nie można od początku do końca zaplanować. Scenariusz pisze do niego samo życie, zatem podczas nagrań wszystko zdarzyć się może. Wszystko, co ciekawe i jeszcze ciekawsze. Pamiętają Państwo, że kilka miesięcy temu, wspólnie w Radiu Opole nuciliśmy sobie: „Chcę wyjechać na wieś”. I jeździliśmy. A gdy nasza reporterka pojechała do 91-letniego mieszkańca Czeskiej Wsi, miała zamiar dotrzeć do informacji z dziejów tej wioski. A życie, ten najlepszy scenarzysta, znowu swoje, bo gdy syn seniora, poprosił żonę o przyniesienie rodzinnej fotografii, zrodził się jeszcze inny pomysł… I tak jedno zdjęcie skłoniło nas do zagłębienia się w dziejach rodziny Mieczysława i Haliny Silarskich, którzy z Nadolan do Czeskiej Wsi przywędrowali. W nowym reportażu Barbary Tyslik, "Sami swoi z Czeskiej Wsi", usłyszymy też Urszulę i Krzysztofa Silarskich, którym historia właśnie to miejsce pod niebem wyznaczyła.

Po wysłuchaniu pracy, która niedawno miała premierę, przypomnimy sobie z naszego archiwum, że Zadupie istnieje ! Nie tylko dlatego, że tak na mapie zapisał ponad 130 lat temu niemiecki urzędnik, a co po latach odkrył leśniczy - miłośnik historii - uwielbiający stare mapy. W reportażu, "Palcem po mapie", który nagrałem w roku 2009, wiele informacji może Państwa zaskoczyć. Wraz z leśniczym, Ryszardem Kowalskim, odwiedzamy "to miejsce" i odbywamy "wędrówkę palcem" po bardzo starych mapach. Historia ma czasem szeroko uśmiechnięte oblicze.


Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »