Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 listopada 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Zoot Sims – amerykański saksofonista jazzowy. Po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę w sekcji saksofonowej „Four Brothers” w big bandzie W. Hermana, po czym cieszył się długą solową karierą.

Howe Gelb "Cocoon" - to chwilowe szkice improwizowanych rozważań.

„Chants” to kolejny album Craiga Taborna wypełniony jego wyśmienitymi, opartymi na muzycznych kontrapunktach i czerpiących z wielu różnych tradycji kompozycjach.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Opolscy radni sejmiku zebrali się dziś na sesji. Rozmawiali m.in. o stanie finansów województwa, renowacji zabytków, czy kontynuacji współpracy ze Śląskimi Kolejami. Padło też pytanie o to, kto zapłaci za dostosowanie Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie do leczenia pacjentów z Covid -19? Placówka ostatecznie tego rodzaju terapii nie będzie prowadzić. I o tym w programie.

Trzech opolskich księży zmarło jednego dnia - w ostatnią niedzielę - z powodu COVID-19. Tylko w tym miesiącu w diecezji opolskiej odeszło 9 duchownych. W większości byli zarażeni koronawirusem. W magazynie reporterów Radia Opole przyjrzymy się tym smutnym statystykom.

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał miesiąc. Opolskie restauracje już zachęcają do składania zamówień na barszcz czerwony, uszka, panierowanego karpia. Pandemia koronawirusa mocno ograniczyła działalność lokalnych restauratorów i cukierników. Czy opolanie już składają zamówienia? Czy jednak pandemia odbiera radość z przygotowania do świąt?

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »