Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 listopada 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Piosenki satyryczne i refleksyjne - album Jarosława Abramowa-Newerly'ego - dramatopisarza, prozaika, satyryka, autora i kompozytora piosenek, dziennikarza. Jako student Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego był jednym z założycieli legendarnego Studenckiego Teatru Satyryków (STS).

Kabaret Starszych Panów – nazwa autorskiego kabaretu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego i tytuł cyklu programów telewizyjnych, emitowanego od 1958 do 1966 przez Telewizję Polską. Dzięki Kabaretowi Przybora i Wasowski zostali uznani za twórców rozrywki telewizyjnej w Polsce lat 50. i 60.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W weekend szpital tymczasowy w CWK w Opolu ma być gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów z COVID-19. Będzie tam dostępnych 150 łóżek, z czego 38 przeznaczonych dla najciężej chorych. Na początku tego tygodnia rozpoczynają się pierwsze odbiory techniczne. Na jakim etapie są przygotowania do uruchomienia tej placówki? Więcej o tym w RTT.

Matury i egzaminy ósmoklasisty w 2021 roku ze względu na pandemię odbędą się na innych zasadach. MEN przygotowało zmiany wymagań egzaminacyjnych. Ich projekt trafił już do konsultacji społecznych. A co dokładnie w nim zapisano? Tym także zajmiemy się w magazynie reporterów Radia Opole.

Lekarze nieustannie apelują do ozdrowieńców, którzy pokonali COVID-19 o oddawanie osocza krwi. Daje ono szanse na szybszy powrót do zdrowia innym chorym. Ilu pacjentów w regionie opolskim do tej pory postanowiło w ten sposób pomóc? Jak wygląda pobieranie osocza? I gdzie w regionie opolskim można je oddać? O tym też w programie.

Marzą o opale na zimę, ciepłych kurtkach czy zapasie żywności. Co roku Szlachetna Paczka dociera do setek tysięcy potrzebujących osób w całym kraju. W dobie pandemii akcja nie została zawieszona. W programie sprawdzimy, jak wygląda w tym roku praca wolontariuszy i kto czeka na wsparcie.


Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »