Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 listopada 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Maria Pomianowska oddaje głos przede wszystkim swoim ulubionym instrumentom: suce biłgorajskiej, suce mieleckiej i fideli płockiej. Płyta The Voice of Suka” to również wyraz głębokiego szacunku Marii Pomianowskiej do tradycji i historii tych zapomnianych na długie lata instrumentów.

Harfa to instrument niebiański, który koi duszę ludzką. Na przestrzeni kilku tysiącleci harfa zmieniała swoją formę od małej "trubadur” poprzez harfę celtycką aż do współczesnej harfy klasycznej – pedałowej lub nawet elektroakustycznej. Każda z typów harf urzeka odmiennym czarem dźwięku. Harfa celtycka to typ harfy, na której grano w Irlandii i Szkocji między X a XIX wiekiem. Jest symbolem narodowym Irlandii.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

16:00 CAŁY NASZ SPORT
W pierwszej części programu sportowych emocji dostarczą nam przede wszystkim siatkarze i siatkarki drużyn z naszego regionu.

Z naszymi mikrofonami będziemy na derbach Opolszczyzny w PlusLidze: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoźleStal Nysa. Mistrzowie Polski wracają do rywalizacji po przymusowej przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem. Z kolei ekipa z Nysa w końcu wygrała mecz w lidze i będzie chciała powalczyć o dobry wynik także przeciwko ZAKSIE.

Na naszej antenie relacjonować będziemy także mecz I ligi siatkówki kobiet, w którym Uni Opole w Stegu Arenie zagra z liderem tabeli, zespołem Stali Mielec. Opolski zespół, to w tej chwili siódmy zespół rozgrywek.

W dalszej części audycji mówić będziemy o koncepcji stworzenia Alei Gwiazd Opolskiego Sportu.

Sprawdzimy również jak w kolejnym meczu o ligowe punkty z MMTS-em Kwidzyn poradzili sobie szczypiorniści opolskiej Gwardii.

Gościem programu będzie Tadeusz Walczuk, koordynator do spraw sportu w Wojewódzkim Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych w Opolu który opowie między innymi, jakie projekty i w jakiej formie w dobie pandemii realizują obecnie LZS-y.


Do słuchania od 16:05 do 20:00 zaprasza Grzegorz Frankowski wraz z zespołem redakcji sportowej. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »